Terapia grzybicy paznokci

Grzybica paznokci pojawia się na skutek zaatakowania płytki paznokciowej przez różnego rodzaju grzyby. Zazwyczaj są to dermatofity, jednak zdarza się również grzybica wywołana przez drożdżaki (Cancida) bądź pleśniowce.

Płytka paznokcia zaatakowanego przez grzybicę zmienia swój odcień i choć staje się grubsza, jest bardziej podatna na pękanie i rozwarstwianie się. Z czasem pod płytką zaczynają gromadzić się grzyby, które prowadzą do wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu. Na brzegach paznokcia zaczynają pojawiać się białe plamy, które z czasem zmieniają swoją barwę i stają się żółte, a następnie brązowe. Grzybica nigdy nie ustępuje samoistnie, a nieleczona może zacząć przenosić się na kolejne paznokcie, a jej objawy będą się coraz bardziej nasilać, prowadząc do bólu wywołanego przez powstające stany zapalne. Dlatego tak ważna jest terapia grzybicy natychmiast po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów.

Przebieg zabiegu:

Choć ciężko ustalić dokładny czas leczenia, terapia grzybicy zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Długość całego procesu zależy od tego jak szybko grzybica została rozpoznana i na jakim jej stadium pacjent zgłosił się do podologa w celu przeprowadzenia odpowiednich badań. Należy pamiętać, że zakażenie może być wywołane różnego rodzaju grzybami, co również wpływa na długość procesu leczenia. W każdym przypadku najważniejsza jest jednak sumienność i systematyczność pacjenta, który powinien odbywać kontrole średnio co 2-4 tygodnie. Dzięki temu możliwe będzie szybkie usunięcie wszelkich zmian, a terapia laserowa przyniesie szybsze i lepsze rezultaty, usprawniając cały proces leczenia.

Zobacz cennik