Vagheggi Balance – zabieg oczyszczający, złuszczający

CELE LINII

Balance to dedykowana linia produktów do skóry zanieczyszczonej, mieszanej i z niedoskonałościami (rozszerzonymi porami, świeceniem się, krostkami i nierównościami), które normalizują wydzielanie sebum oraz wygładzają i wyrównują powierzchnię skóry, gwarantując idealnie matową cerę przez cały dzień.

PRZEZNACZENIE

  • Produkty z linii Balance są przeznaczone zarówno do skóry młodej, jak i dojrzałej w szczególnych okresach życia. Doskonałe dla osób o przezroczystej skórze ze skłonnością do podrażnień, borykających się z hiperkeratynizacją, zaskórnikami i wypryskami, podskórnymi krostkami i niespodziewanym wystąpieniem trądziku. Idealne również do skóry tłustej.
  • Linia ta jest polecana także jako rozwiązanie awaryjne dla każdego rodzaju skóry w przypadku okresowo występujących niedoskonałości spowodowanych stresem, predyspozycjami genetycznymi lub zaburzeniami równowagi hormonalnej.

CEL PROFESJONALNEGO ZABIEGU

Celem zabiegu jest normalizacja wydzielania sebum, a tym samym przeciwdziałanie przetłuszczaniu się skóry, zwalczanie hiperkeratynizacji połączonej z występowaniem zaskórników i grubieniem skóry, a także zapobieganie rozprzestrzenianiu się bakterii prowadzącemu do powstawania niedoskonałości oraz zmniejszanie reaktywności skóry. Produkty z linii Balance działają poprzez złuszczanie, oczyszczanie, pochłanianie nadmiaru sebum, niwelowanie przetłuszczania się, łagodzenie i nawilżanie.

Efekty zabiegu oczyszczająco-złuszczającego

Dzięki normalizacji wydzielania sebum, pory mniej się zapychają, a co za tym idzie ilość zaskórników znacznie się zmniejsza. Przyczynia się również do tego złuszczanie martwego naskórka, który zazwyczaj oprócz sebum też zapycha pory skóry. Co więcej, przez to, że skóra jest dobrze oczyszczona, zapobiegamy powstawaniu stanów zapalnych wywoływanych przez drobnoustroje. To jednak nie wszystko, ponieważ jak sama nazwa linii Vagheggi Balance wskazuje – skóra odzyskuje swój naturalny balans; nie jest ani zbyt tłusta, ani zbyt przesuszona. Uspokaja się, dzięki czemu jest gładsza, nie świeci się i nie czerwieni, a przede wszystkim nie reaguje nadmiernie na stres oraz czynniki zewnętrzne.

Jak często powinno się wykonywać zabiegi złuszczające i oczyszczające?

To zależy od indywidualnych potrzeb skóry. Cery tłuste z reguły potrzebują tego częściej niż pozostałe typy cery. Zabieg złuszczający i oczyszczający Vagheggi Balance można wykonać jednorazowo i powtórzyć go dopiero po dłuższym czasie lub jeśli skóra jest mocno zanieczyszczona – w serii, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Możliwe jest również połączenie go z manualnym oczyszczaniem twarzy, które również znajdziesz w ofercie naszego salonu Bioskin w Kaliszu. Zalecamy taką kombinację dla skór mocno problematycznych, mocno zanieczyszczonych i z dużą ilością zaskórników.

Sekret działania Vagheggi Balance

Czemu zawdzięczamy fenomenalne działanie tej linii kosmetyków? Przede wszystkim naturalnym składnikom aktywnym, które doskonale odpowiadają na potrzeby skóry problematycznej. Enzym z ananasa, enzym z dyni oraz wyciąg z wierzby – to klucz do sukcesu Vagheggi Balance. Enzymy mają działanie złuszczające, a wyciąg z wierzby ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Co więcej, pobudza również komórki skóry do odnowy. Oprócz tego, w linii kosmetykow Vagheggi Balance możemy znaleźć mikropuder pochłaniający sebum, a także lawendę oraz awokado o właściwościach przeciwzapalnych.

Etapy zabiegu Vagheggi Balance

Rozpoczynamy zabieg od demakijażu oraz oczyszczenia twarzy żelem złuszczającym. Następnie stosujemy specjalną ampułkę zawierającą skoncentrowane serum ze składnikami aktywnymi – wmasowujemy ją dokładnie w skórę. Kolejnym etapem jest nałożenie maski pochłaniającej nadmiar serum i zwężającej pory. Po jej zmyciu nakładane są oligominerały i wmasowane w skórę. Finalnym etapem jest nałożenie kremu matującego.

Zobacz cennik