Mesotherm Dual Cit – radiofrekwencja mikroigłowa, elektroporacja

To aktualnie najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie sposób renowacji skóry. Dzięki aktywnemu odmładzaniu, MesoTherm Kalisz znacząco poprawia wygląd skóry. Zabieg ten łączy w sobie aż 5 technologii, a mianowicie: mikrodermabrazję korundową, falę radiową (RF), mezoterapię mikroigłowa (mikronakłuwanie), elektroporację oraz Vaccum z tlenem. Mesotherm Dual CIT bazuje na połączeniu dwóch znanych i sprawdzonych już urządzeń: Mesotherm oraz Intraject.

Na czym polegają poszczególne elementy MesoTherm Kalisz?

Mikrodermabrazja korundowa: jej zasada działania opiera się na tym, że mikrocząsteczki tlenu glinu transportowane są przez odpowiednio wysterylizowaną głowicę na powierzchnię skóry. Kiedy cząsteczki dotrą już na skórę, od razu zostają wciągnięte z powrotem do urządzenia zabierając ze sobą martwe komórki naskórka.

Efekty tego zabiegu są widoczne natychmiastowo, stąd też wiele kobiet tak chętnie z niego korzysta. Trzeba jednak pamiętać, że z mikrodermabrazji korundowej nie należy korzystać przy naczyniowym typie skóry. Zabieg polega na bardzo silnym złuszczaniu naskórka, więc marto się zastanowić, czy taka mikrodermabrazja to na pewno zabieg dla nas odpowiedni.

Radiofrekwencja bezigłowa: to nieinwazyjna stosowana od stosunkowo niedługiego czasu technika zaleana przy wykonywaniu zabiegów odmładzających, liftingujących, wygładzających skórę oraz wpływających korzystnie na jej sprężystość i jędrność. Metoda ta jest szczególnie polecana osobom, które nie mogą lub nie powinny wykonywać bardziej inwazyjnej Radiofrekwencji Mikroigłowej. Zabieg jest jej bezbolesną alternatywą. Impulsy wytwarzane przez falę radiową zostają przekształcone w energię cieplną, która jest dostarczana do skóry właściwej powodując zmianę  struktury kolagenu. Dochodzi do kurczenia się tkanki oraz powstaje nowy kolagen,co w rezultacie prowadzi do efektu ujędrniania skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa: jest to niejako połączenie dwóch zabiegów w jeden: nakłuwanie skóry mikroigłami oraz skierowanie w nakłute miejsca fal radiowych. Głębokość na jaką dotrą igły oraz fale radiowe może sięgnąć aż 3 mm wgłąb skóry właściwej, jednak zależy ona od konkretnych potrzeb i jest oceniana przez kosmetologa. Proces radiofrekwencji mikroigłowej działa na zasadzie wywołania drobnych zranień, które w rezultacie mobilizują skórę do regeneracji.

Oxyelektroporacja: powoduje powstawanie w skórze kanałów jonowych, przez które do tkanek może przeniknąć serum dostarczając im stężone witaminy, aminokwasy, makro- i mikroelementy. Ponadto zabieg ten zwiększa przepuszczalność membrany komórkowej, przez którą zostają niejako wpuszczone cząsteczki hydrofilowe. Tak zwane elektropory, które się w tym czasie formują, otwierają się,pozwalając na dostarczenie komórkom cząsteczek rozpuszczalnych w wodzie, jak chociażby białek, peptydów i innych makrocząsteczek.

Modelowanie sylwetki Kalisz – wskazania:

 • lifting twarzy, szyi oraz powiek
 • trądzik i blizny potrądzikowe
 • innego rodzaju blizny i bliznowce
 • wypadanie włosów
 • w znacznym stopniu rozszerzone pory
 • przebarwienia skóry (plamy starcze, plamy posłoneczne).

Przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja
 • choroby nowotworowe
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • choroby układu sercowo-krążeniowego.

MesoTherm Kalisz – przebieg zabiegu:
Około godzinę przed przystąpieniem do zabiegu na miejsce, w którym będzie on przeprowadzany aplikuje się krem o właściwościach silnie znieczulających. Kiedy krem zacznie działać, usuwa się go i dezynfekuje się skórę oraz nakłada się na nią serum i żel przewodzący. Właściwy zabieg polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry za pomocą rolki wyposażonej w 560 igieł, co prowadzi do głębokiej regeneracji skóry. Poprzez igły do skóry dociera fala radiowa, która dostarcza energię cieplną potrzebną do doprowadzenia włókien kolagenowych do ich właściwej postaci. Ponadto,w czasie nakłuwania dochodzi do elektroporacji – przez kanały jonowe powstałe w skórze dostarczamy komórkom odpowiednich substancji. Połączenie wszystkich tych technologii daje efekt liftingu, napięcia skóry oraz intensywnego odmłodzenia, widocznych po przeprowadzonym zabiegu. Pozwala też na zdecydowane skrócenie sesji zabiegowej. Po skończonym zabiegu skóra zostaje przemyta solą fizjologiczną umieszczoną na jałowych gazikach. Zapewnia to całkowitą dezynfekcję miejsca poddanego zabiegowi. Następnie na skórę nakładany jest środek o właściwościach kojących i zabezpieczających skórę. Jeśli planujesz skorzystać z modelowania sylwetki w Kaliszu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W cenie zabiegu klient otrzymasz od nas pakiet produktów do mycia i smarowania skóry.

Efekty zabiegu:

 • napięta i jędrna skóra,
 • stymulacja fibroblastów do odbudowy i wytwarzania nowego kolagenu,
 • efekt odmłodzenia,
 • podniesiony owal twarzy,
 • zniwelowanie zmarszczek,
 • zmniejszenie ilości widocznych naczyń,
 • nadanie skórze promiennego kolorytu, rozjaśnienie przebarwień,
 • głębokie oczyszczenie skóry,
 • redukcja blizn i rozstępów.

Zobacz cennik