GŁADKIE NOGI dzięki epilacji laserowej.

Na często zadawane pytanie ” Czy zabieg usuwania owłosienia jest bezbolesny i trwały? „

Odpowiadamy: TAK!

Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy laserem medycznym XLase Plus firmy Biotec, co gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo, skuteczność, jak i komfort zabiegu. A podczas zabiegu można delektować się pyszną Latte Macchiato albo …. lampką Prosecco?

Nasza platforma laserowa wyposażona jest w system Motion Speed, innymi słowy, laseroterapeutka wykonuje głowicą ruchy ciągłe i płynne, co powoduje, że impulsy energii są równomiernie rozmieszczane w tkankach a depilacja jest BEZBOLESNA?

Stosowany w naszym gabinecie laser potrafi dotrzeć z wiązką światła wyłącznie w precyzyjnie określony punkt, czyli cebulkę włosa, nie podgrzewając przy tym okolicznych tkanek. Trafia też w komórki jasnych włosów, mimo że ilość barwnika jest w nich niewielka.

Jeżeli planujesz trwałe usuwanie włosków, ważne żeby przed zabiegiem laserowym je ogolić . Nie wolno ich wyrywać ani usuwać preparatami w kremie.

Co ważne, zima i przedwiośnie to odpowiedni czas na zabiegi laserowe.

Ponieważ, po pierwsze- opalenizna stanowi absolutne przeciwwskazanie. To dlatego, że światło lasera jest pochłaniane przez znajdujący się we włosie barwnik, melaninę. Ten sam chromofor odpowiada za opaleniznę, zatem zrobienie zabiegu na zbrązowiałej skórze grozi poparzeniem.

Po drugie- pełna terapia może zająć nawet pół roku.

Dlaczego tak długo? Ze względu na cykl życiowy włosów. Na światło lasera reagują tylko te będące akurat w fazie wzrostu. Pozostałe (a jest ich około 20 %) są na nie odporne. Z tego powodu zaleca się odstęp około 4-6 tygodni pomiędzy zabiegami, a potrzeba 6-10 zabiegów (w zależności od ilości melaniny).

Zapraszamy na akcję epilację.